HİZMETLERİMİZ

PANJUR

Tek katlı ev ya da site gibi çok sayıda daireden oluşan binaların yanı sıra işyerlerinde ve daha birçok alanda kullanıldığı görülen panjurlar hem yaz aylarında güneş ışınlarını engellemek hem de kışın soğuk hava şartlarında rüzgâr ve yağmuru önlemek amacıyla tercih edilmektedir.

 

Farklı modelleri ve özellikleri ile müşterilerin beğenisine sunulan panjurlar ahşap ya da metal malzemelerden üretilmektedir. Yapıların dış görüntüsüne uyum sağlayacak aynı zamanda görsel olarak hoş bir duruş katacak panjur modelleri firmaların ürün kataloglarında yer almaktadır.

 

Panjurlar manüel ya da uzaktan kumanda özelliklerine sahip olması ile dikkat çekmektedir. Üretilen modeller mevcut bir mekanizma yardımıyla el ile açılıp kapanabildiği gibi otomatik olarak kumanda aracılığı ile de kullanılabilmektedir. Böylelikle kolay bir şekilde istenildiği zaman açılabilmektedir.

 

Mevsim şartlarının zorluğunu daha aza indirebilmek amacıyla pencerelere uygulanan panjur modelleri yazın sıcak günlerinde içeriye güneş ışığının girmesini önleyerek nispeten daha serin bir ortam oluşturmaktadır. Aynı şekilde kış aylarında da yağmurdan ve rüzgârlı havadan korunmak maksadıyla tercih edilen panjurlar bu anlamda önemli bir rol üstlenmektedir.

 

Çeşitli özelliklerde metalden yapılmış panjurların yanı sıra ahşaptan üretilen modellerde oldukça dikkat çekmektedir. Evin ya da işyerinin pencerelerinde yer alan panjurlar işlevselliği ile ön plana çıkmakta ve aynı zamanda güzel bir görüntü sergilemektedir.

 

Panjur modelleri ortama uygun olduğu müddetçe kullanılabilmektedir. Fiyat aralığı ise ürüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.